






Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Mechanical sewing machine |
| Number of programs | 48 |
| Accessory storage | Yes |
| Adjustable needle position | No |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Free arm | Yes |
| Buttonhole type | 4 Step |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Adjustable stitch length | Yes |
| Stitch length | 4 mm |
| Product colour | White |
| Built-in light | Yes |
| Automatic needle threader | No |
| Weight | 5.9 kg |
| Width | 380 mm |
| Depth | 165 mm |
| Height | 310 mm |