Brother J14S Semi-automatic sewing machine Electromechanical
Brother J14S Semi-automatic sewing machine Electromechanical
Brother J14S Semi-automatic sewing machine Electromechanical
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of stitch patterns | 14 |
| Stitch length | 4 mm |
| Buttonhole type | 4 Step |
| Type | Semi-automatic sewing machine |
| Product colour | White |
| Stitch width | 5 mm |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Free arm | Yes |
| Built-in light | Yes |
| Control type | Rotary, Touch |
| Foot control pedal | Yes |
| Number of button holes | 1 |
| Feed dog type | 6 point |
| Power supply type | Electromechanical |
| Height | 310 mm |
| Depth | 390 mm |
| Weight | 5.4 kg |
| Width | 150 mm |