Brother AZ17 Sewing Machine
Brother AZ17 Sewing Machine







Brother AZ17 Sewing Machine
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Buttonhole type | 4 Step |
| Grabber | Rotary |
| Stitch width | 5 mm |
| Number of button holes | 1 |
| Sewing speed | 850 SPM |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Type | Manual sewing machine |
| Sewing with double needle | Yes |
| Free arm | Yes |
| Built-in light | Yes |
| Control type | Buttons |
| Product colour | White |
| Stitch length | 7 mm |
| Number of stitch patterns | 17 |
| Foot control pedal | Yes |
| Power supply type | Electromechanical |
| Total output power | 40 W |