VEDO BLUE ELECTRONIC BABY NANNY WITH WIRELESS RECEIVER
VEDO BLUE ELECTRONIC BABY NANNY WITH WIRELESS RECEIVER
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Mounting options | Tabletop, Wall |
| Pivoting head | Yes |
| USB port type | USB Type-C |
| Product colour | Blue, White |
| Device type | Electronic nanny |
| Card reader integrated | No |
| Power source type | Battery |
| USB charging | Yes |
| Battery capacity | 3050 mAh |
| Input voltage | 5 V |
| Smartphone support | No |
| Noise detection | Yes |
| VOX function | Y |
| Two-way talk | Yes |
| Number of lullabies | 6 |
| Temperature sensor | Yes |
| Lullabies | Yes |
| Number of main unit included | 1 pc(s) |
| Flexible arm | Yes |
| Instruction sheet | Yes |
| Number of cameras | 1 |
| Chuck mount | to the wall |
| Number of receivers included | 1 |
| AC adapters quantity | 2 |
| Colour display | Yes |
| Built-in display | LCD |
| Display diagonal | 12.7 cm (5") |
| Display resolution | 480 x 854 pixels |
| Vertical rotation angle | 0 - 90° |
| Maximum range | 300 m |
| Night mode | Yes |
| Horizontal rotation angle | 0 - 355° |
| Maximum indoor coverage | 50 m |
| Video resolutions | 848 x 480 |
| Warnings | Avoid use near water., Keep away from sources of heat., The appliance contains batteries that require proper disposal. |