- New
- In stock
UBIQUITI UniFi Enterprise G6 Dome, 4K PoE camera
UBIQUITI UniFi Enterprise G6 Dome, 4K PoE camera
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
UBIQUITI UniFi Enterprise 4K Camera G6 Dome,
UVC-G6-Dome; IR 30m; IP66; IK10; ceiling\wall; Face\License plate recognition, Smart detection; PoE;
(White).
| Camera Type | IP Camera |
| Sensor Resolution | 8 Mpixel |
| Image Sensor Technology | 1/1.8" |
| Maximum Video Resolution | 3840x2160 |
| Maximum Frame Capture Rate | 30 fps |
| Interface | Ethernet |
| Video Noise Reduction | 2D & 3D Noise Reduction |
| Web Cam Features | Night Vision Face Detection IR Cut Filter Pet Detection Vandal Resistant Human Detection HDR Vehicle Detection License Plate Recognition |
| Protection Standarts | IP66 IK10 |
| LAN | 1 (RJ-45) |
| Data Link Protocol Supports | Fast Ethernet/Ethernet |
| Built-in Devices | Microphone Light Sensor Reset Button IR LED for Nightvision ARM Cortex A53 |
| External Color | White |
| Mounting Capability | Ceiling/Wallmount |
| Included Accessories | Documentation Mount kit |
| Certifications | CE, FCC, IC |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 50 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | -20 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Humidity | 0 % |
| Power Device Type | Power over Ethernet |
| Maximum Input Voltage | 57 V |
| Maximum Power Consumption | 9.25 W |
| Minimum Input Voltage | 37 V |
| Depth | 144.7 mm |
| Height | 96.3 mm |
| Width | 144.7 mm |
| Nominal Weight | 0.82 kg |
| Warranty Term (month) | 12 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 169 mm |
| Pack Width (mm) | 171 mm |
| Pack Height (mm) | 144 mm |
| Weight | 1.32 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.82 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 810084698808 |