- New
Dahua Technology WizSense SD2A500NB-GNY-A-PV is a 5 MP dome IP security camera with a maximum resolution of 2560 x 1920 pixels. It has night vision up to 30 meters, is weatherproof and can be mounted on both ceilings and walls.
Dahua Technology WizSense SD2A500NB-GNY-A-PV is a 5 MP dome IP security camera with a maximum resolution of 2560 x 1920 pixels. It has night vision up to 30 meters, is weatherproof and can be mounted on both ceilings and walls.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Dahua Technology WizSense SD2A500NB-GNY-A-PV is a 5 MP handrail IP security camera with a maximum resolution of 2560 x 1920 pixels. It has night vision up to 30 meters, is weatherproof, and supports both ceiling and wall mounting.
Design | |
|---|---|
| Product color | White |
| Form | Handrail |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Weather resistance | Yes |
Power | |
| Maximum energy consumption | 9W |
| Energy source type | DC, PoE |
| Typical energy consumption | 3.5W |
| DC output current | 1.5A |
| DC output voltage | 12V |
Weight and dimensions | |
| Weight | 500g |
| Width | 140.5 mm |
| Weight (with stand) | 1kg |
| Diameter | 11.1 cm |
Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Number of users | 20 users |
Camera | |
| Tilt angle range | 0 - 80° |
| Minimum lighting condition | 0 lx |
| Camera shutter speed | 1 - 100000 seconds |
Image sensor | |
| Sensor type | CMOS |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.8 mm (1 / 2.8') |
Video | |
| Total megapixels | 5 MP |
Night vision | |
| Number of lighting LEDs | 4 |
| Night vision distance | 30 years |
Lens system | |
| Recognition distance | 77.4 m |
| Observation distance | 31 years |
| Recognition distance | 15.5 m |