Reolink E330 5MP IP camera with wifi cry detection
Reolink E330 5MP IP camera with wifi cry detection
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Mounting type | Wall |
| Product colour | White |
| LED indicators | Yes |
| Power source type | DC, PoE |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20%~85% non-condensing |
| Reset button | Yes |
| Width | 76 mm |
| Height | 106 mm |
| Weight | 200 g |
| Supported network protocols | SSL, TCP/IP, UDP, IPv4, UPnP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, DDNS, P2P |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Wi-Fi | Yes |
| Number of users | 20 user(s) |
| Bluetooth | No |
| User access level | Administrator, User |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | iOS, Android |
| Virtual assistant | Google Assistant |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Connectivity technology | Wired |
| Type | IP security camera |
| Number of cameras | 1 |
| Screws included | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Audio system | 2-way |
| Card reader integrated | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Built-in HDD | No |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| DC-in jack | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Lens viewing angle, horizontal | 355° |
| Lens viewing angle, vertical | 50° |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.7 mm (1 / 2.7") |
| Sensor type | CMOS |
| Number of sensors | 1 |
| Total megapixels | 5 MP |
| Maximum resolution | 2560 x 1920 pixels |
| Night vision distance | 12 m |
| Night vision | Yes |
| Warnings | Avoid direct contact with water to prevent electrical damage., Ensure that the product is properly installed and protected against falling., The product contains electronic components; do not dispose of with the normal household waste. |