-
−7%
The TP-Link VIGI C445 IP camera features a 4MP sensor with 2688 x 1520 pixel resolution and a wide viewing angle that allows pan and tilt. It features advanced detection features, IP67 weather resistance and Ethernet connectivity, as well as a microSD card slot for data storage.
The TP-Link VIGI C445 IP camera features a 4MP sensor with 2688 x 1520 pixel resolution and a wide viewing angle that allows pan and tilt. It features advanced detection features, IP67 weather resistance and Ethernet connectivity, as well as a microSD card slot for data storage.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The TP-Link VIGI C445 IP camera features a 4MP sensor with a resolution of 2688 x 1520 pixels and offers a wide field of view with pan and tilt functions. It includes advanced detection features, IP67 weather resistance, and supports Ethernet connectivity with a microSD card slot for storage.
Features | |
|---|---|
| Product type | IP camera |
| Brand | TP-Link |
| Model | VIGI C445 (2.8mm) |
| Color | White |
Specifications | |
| Dimensions | 116 x 163 x 163 mm |
| Weight | Not specified |
| Sensor type | 4MP progressive scan CMOS |
| Resolution | 2688 x 1520 pixels |
| Field of view | 98.7° diagonally, 80.4° horizontally, 41.8° vertically |
| Night vision range | Up to 30 m |
| Weather resistance | IP67 |
| Operating temperature | -30°C to 60°C |
Technical data | |
| Audio features | Two-way audio (built-in microphone and speaker) |
| Storage | microSD card slot |
| Connection | Ethernet |
| Detection functions | Line crossing, intrusion detection, abandoned object detection |