-
−6%
4MP resolution captures detailed images. The camera is vandal-resistant, waterproof and offers flexible power options.
4MP resolution captures detailed images. The camera is vandal-resistant, waterproof and offers flexible power options.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
4MP resolution captures detailed images. The camera is vandal-resistant, waterproof, and offers flexible power options.
Features | |
|---|---|
| Product type | Network camera |
| Brand | TP-Link |
| Model | VIGI C240 (2.8MM) |
Specifications | |
| Resolution | 4MP |
| Dimensions | 120 x 193 x 153 mm (W x H x D) |
| Weight | 812 grams |
| Color | Colored |
| Integrated multimedia features | Webcam |
| Power options | PoE / 12V DC |
| Lens options | 2.8mm / 4mm |
Additional information | |
| Image compression | H.265+ |
| Intelligent functions | Smart IR, WDR, 3D DNA, Night Vision |
| Vandalism resistance | IK10 |
| Water resistance | IP67 |