- In stock
Router TP-Link Archer AX23
Router TP-Link Archer AX23
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TP-LINK, TP-Link |
| Model | Archer AX23 |
| Router type | WiFi / LAN / VPN |
| Width | 260.2 mm, 240 mm. |
| Depth | 135mm |
| Height | 38.6 mm, 73 mm. |
| Color | Black color |
| Connectors | RJ-45 |
| Network standards | IEEE 802.1ax |
| Tape status | Selectable Dual Band (2.4, 5 GHz) |
| 3G connection support | No |
| 4G connection support | No |
| MU | MIMO support - No |
| Wireless access point (Access point) | Yes |
| Ethernet LAN (RJ | 45) number of sockets - 4 |
| Network (LAN) connection speed | 10/100/1000Mbps |
| Encryption mechanisms | WPA, WPA2, WPA/WPA2 Enterprise, WPA3 Personal |
| Firewall | Yes |
| Number of antennas | 2 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.73 kg. |
| Length | 330 mm. |
| Country of manufacture | CN |