Router Brovi 5G CPE Max 5 (H352-381)
Router Brovi 5G CPE Max 5 (H352-381)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Tabletop router |
| Product colour | White |
| LED indicators | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Security algorithms | WPA3-SAE, WPA-PSK, WPA2-PSK, WMM |
| Firewall | Yes |
| IP address filtering | Yes |
| Reset button | Yes |
| WPS push button | Yes |
| Length | 97 mm |
| Height | 255 mm |
| Width | 460 mm |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 1000, 10, 100 Mbit/s |
| VPN Passthrough | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| SSID-based VLAN assignment | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Browser supported | Microsoft Internet Explorer 9.0+, Microsoft Edge 14.0, Firefox 60.0, Chrome 60.0, Safari 10.0, Opera 51.2 |
| Power adapter included | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | IEEE 802.3u, IEEE 802.3 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Number of Ethernet LAN/WAN ports | 1 |
| Antenna design | Internal |
| WAN connection type | RJ-45 |
| SIM card slot | Yes |
| Ethernet WAN | Yes |
| Data transfer rate (LTE) (download) | 2000 Mbit/s |
| Data rate (5G download) | 3600 Mbit/s |
| SIM card type | NanoSIM |
| Data rate (5G upload) | 500 Mbit/s |
| Data transfer rate (LTE) (upload) | 200 Mbit/s |
| Mobile network generation | 5G |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |