Router Brovi 5G CPE Max 5 (H352-381)
Router Brovi 5G CPE Max 5 (H352-381)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Tabletop router |
| Product colour | White |
| LED indicators | Activity |
| Firewall | Yes |
| IP address filtering | Yes |
| Security algorithms | WPA, WPA2-PSK |
| MAC address filtering | Yes |
| Reset button | Yes |
| Height | 230 mm |
| Weight | 1 kg |
| Depth | 58 mm |
| Width | 142 mm |
| VPN Passthrough | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100 Mbit/s, 1000, 10 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| SSID-based VLAN assignment | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Browser supported | Microsoft Internet Explorer 9.0+, Microsoft Edge 14.0, Firefox 60.0, Chrome 60.0, Safari 10.0, Opera 51.2 |
| Cable restraint | Y |
| Cables included | Waterproof network cable set for outdoor use (with round and flat, watertight rubber seals) |
| Power adapter included | Yes |
| Screws included | Yes |
| Number of Allen keys in the set | 2 |
| Ethernet cable | Yes |
| Clamp included | Yes |
| SSID label | Y |
| Information label | Y |
| Trivet included | Yes |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Maximum number of Wi-Fi users | 32 |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Number of Ethernet LAN/WAN ports | 1 |
| Antenna design | Internal |
| WAN connection type | RJ-45 |
| SIM card slot | Yes |
| Ethernet WAN | Yes |
| Mobile network generation | 5G |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Data transfer rate (LTE) (download) | 2000 Mbit/s |
| Data transfer rate (LTE) (upload) | 150 Mbit/s |
| SIM card type | NanoSIM |
| Data rate (5G upload) | 500 Mbit/s |
| Data rate (5G download) | 5400 Mbit/s |
| Warnings | Do not dismantle the unit yourself, there is a risk of electric shock., Do not expose the device to water or moisture., Do not expose the device to extreme temperatures. |