- In stock
Router Asus RT-BE55, black col.
Router Asus RT-BE55, black col.



Router Asus RT-BE55, black col.
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ASUS, Ace |
| Model | RT-BE55 |
| Router type | WiFi / LAN |
| Width | 238 mm, 193 mm. |
| Depth | 193 mm |
| Height | 59mm, 104 mm. |
| Color | Black color |
| Connectors | RJ-45 |
| Network standards | 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be |
| Tape status | Dual Band (2.4, 5 GHz) |
| 3G connection support | No |
| 4G connection support | No |
| MU | MIMO support - Yes |
| Wireless access point (Access point) | Yes |
| Ethernet LAN (RJ | 45) number of sockets - 5 |
| Network (LAN) connection speed | 10/100/1000/2500 Mbps |
| Firewall | Yes |
| Number of antennas | 4 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 0.72 kg. |
| Length | 238 mm. |
| Country of manufacture | TW |