- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
TP-Link AC1200 Deco Whole Home Mesh Wi-Fi System 2-Pack provides strong and reliable Wi-Fi coverage throughout your home. Dual-band technology with maximum speeds of 1167 Mbps on 5 GHz and 300 Mbps on 2.4 GHz, supports up to 100 devices.
Technical data | |
|---|---|
| Certificates of conformity | RoHS, CE |
| Sustainability compliance | Yes |
Features | |
| Firewall security | SPI Firewall |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Parental control | Yes |
| BeamForming | Yes |
Design | |
| Product type | Mesh system |
| Product color | White |
Power supply | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240V |
| AC adapter output voltage | 9 V |
Package contents | |
| Ethernet cable | Yes |
| Number of products included | 2 pcs. |
Wireless LAN features | |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| WLAN data transfer rate (maximum) | 1167 Mbps |
| Security algorithms | WPA-PSK, WPA2-PSK |
Ports and interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |