- In stock
5-port Gigabit switch with 4 PoE+ ports and a total power budget of 40W. Supports 802.3af/at standards, has an advanced power management system and QoS function that ensures traffic prioritization.
5-port Gigabit switch with 4 PoE+ ports and a total power budget of 40W. Supports 802.3af/at standards, has an advanced power management system and QoS function that ensures traffic prioritization.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
5-port Gigabit switch with 4 PoE+ ports and a total power of 40W. Supports 802.3af/at standards, has an intelligent power management system and QoS function for traffic prioritization.
Features | |
|---|---|
| Product type | Switch |
| Brand | TP-Link |
| Model | TL-SG1005LP |
Specifications | |
| Ports | 5 |
| PoE ports | 4 |
| Total power | 40W |
| Power per PoE port | Up to 30W |
| Data transfer speed | 1Gbps |
| Dimensions | 121 x 196 x 131 mm |
| Weight | 775g |
| Housing material | Metal |
Technical data | |
| Supported standards | 802.3af/at |
| QoS support | Yes |
| IGMP snooping | Yes |