- New
- In stock
TP-Link Omada 5G Outdoor Gateway provides fast internet connectivity, supporting 5G, 4G, and 3G networks. It features wall-mounting, internal antennas, and can handle up to 500,000 simultaneous sessions.
TP-Link Omada 5G Outdoor Gateway provides fast internet connectivity, supporting 5G, 4G, and 3G networks. It features wall-mounting, internal antennas, and can handle up to 500,000 simultaneous sessions.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The TP-Link Omada 5G Outdoor Gateway provides fast internet connectivity, supporting 5G, 4G, and 3G networks. It features wall-mounting, internal antennas, and can handle up to 500,000 simultaneous sessions.
Features | |
|---|---|
| Product Type | 5G Outdoor Gateway |
| Product Brand | TP-Link |
| Model | Omada 5G Outdoor Gateway |
Specifications | |
| Dimensions | 183mm (W) × 110mm (W) × 36mm (H) |
| Weight | Not specified |
| Color | White |
Technical Data | |
| Input Voltage | 42 - 57 V |
| Maximum Energy Consumption | 15.3W |
| Data Transfer Speed | 7.01 Gbps |
| Maximum Number of Simultaneous Sessions | 500,000 |
| Supported WLAN Data Transfer Rates | 150 Mbps |
| Ethernet LAN Data Rates | 10, 100, 1000, 2500 Mbps |
| Internal Memory | 2048MB |
| Flash Memory | 4096MB |
Ports and Interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) Ports | 1 |
| SIM Card Slot | Yes, Dual NanoSIM |