- In stock
Mikrotik wAP R ac 867 Mbit/s White Power over Ethernet (PoE)
Mikrotik wAP R ac 867 Mbit/s White Power over Ethernet (PoE)
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s, 100, 10 |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Maximum data transfer rate | 867 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 300 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 867 Mbit/s |
| Product colour | White |
| Placement | Ceiling, Wall |
| Power consumption (max) | 14 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| AC input voltage | 10 - 57 V |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Depth | 85 mm |
| Width | 185 mm |
| Height | 30 mm |
| Flash memory | 16 MB |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 716 MHz |
| Internal memory | 128 MB |
| DC-in jack | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Antenna type | Internal |
| Warnings | Do not open the appliance - risk of electric shock. |