Makita DPJ180Z power router
Makita DPJ180Z power router









Makita DPJ180Z power router
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Idle speed range | 0 - 10000 RPM |
| Product colour | Blue, Black |
| Vibration emission | 1.5 m/s² |
| Stroke length | 10 cm |
| Spindle lock | Yes |
| Cutting depth in wood | 2 cm |
| Product description | Terms and conditions of the extended warranty for private and business users https://www.makita.pl/service-web-login.html |
| Power source | Battery |
| Dust bag included | Yes |
| DFU / User manual | Yes |
| Weight | 3.2 kg |
| Charger | No |
| Carrying case | No |
| Battery pack | No |
| Warnings | Store away from children., If the battery is damaged, follow the disposal guidelines., Do not expose the product to high temperatures or open flames. |