- In stock
Einhell TP-RO 18 Set Li BL Black, Red, Silver 30000 RPM
Einhell TP-RO 18 Set Li BL Black, Red, Silver 30000 RPM








Einhell TP-RO 18 Set Li BL Black, Red, Silver 30000 RPM
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Motor type | Brushless |
| Adjustable speed | Yes |
| Product colour | Silver, Red, Black |
| Built-in light | Yes |
| Dust extraction port | Yes |
| Battery voltage | 18 V |
| Power source | Battery |
| Weight | 1.34 kg |
| Idle speed (max) | 30000 RPM |
| Collet capacity | 6, 8 (5/16") |
| Dust extraction port diameter (max) | 3.5 cm |
| Battery charger included | No |
| Battery included | No |
| Storage bag | Yes |