Brovi E3372-325 White LTE Modem
Brovi E3372-325 White LTE Modem
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Sustainability certificates | RoHS, REACH |
| Product colour | White |
| Market positioning | Portable |
| Device type | Cellular network modem |
| Power source type | USB |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Height | 11.5 mm |
| Depth | 88 mm |
| Weight | 50 g |
| Width | 28 mm |
| Windows operating systems supported | Windows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 7 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| USB port | Yes |
| Antenna type | Internal |
| 2G standards | GSM |
| Data network | UMTS, HSUPA, GSM, LTE |
| 4G bands supported | 2100, 2600 MHz, 1800, 800, 900 |
| 4G standard | LTE-FDD |
| 3G bands supported | 2100 MHz, 900 |
| 2G bands supported | 850,900,1800,1900 MHz |
| Number of SIM cards | 1 |
| 3G standards | HSUPA, UMTS |
| Warnings | Do not expose to liquid or moisture., Do not open the appliance yourself., Do not use near flammable materials. |