- In stock
Xiaomi Truclean W30 Pro Wet Dry Vacuum 3-in-1 Cordless Vacuum Cleaner Dry and Wet Bagless 300 W 2.5 Ah Black, White
Xiaomi Truclean W30 Pro Wet Dry Vacuum 3-in-1 Cordless Vacuum Cleaner Dry and Wet Bagless 300 W 2.5 Ah Black, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | 3-in-1 stick vacuum |
| Dust container type | Bagless |
| Brush shape | Rectangular |
| Product colour | Black, White |
| Maximum input power | 300 W |
| Suction power | 18000 Pa |
| Power source | Battery |
| Motor power | 200 W |
| Runtime | 40 min |
| Battery capacity | 2.5 Ah |
| Battery voltage | 27 V |
| Height | 1093 mm |
| Weight | 5.15 kg |
| Depth | 230 mm |
| Width | 271 mm |
| Suitable for all types of surface | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Vacuum | 20 mbar |
| Cleaning type | Dry&wet |
| Noise level | 47 dB |
| Charging base | Yes |
| Vacuum brushes included | Roller brush, Cleaning brush |
| Self-drying | Yes |
| Self-cleaning | Yes |
| Handle type | Loop handle |
| Handle controls | Yes |
| Ergonomic handle | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface., The hoover contains electrical components and must not be disposed of in the regular rubbish bin., Use in accordance with the operating instructions to avoid risk of electric shock. |