Bosch Serie 6 BBS611MAT stick vacuum/electric broom 2-in-1 stick vacuum Battery Dry Bagless 0.3 L Blue 2.5 Ah
Bosch Serie 6 BBS611MAT stick vacuum/electric broom 2-in-1 stick vacuum Battery Dry Bagless 0.3 L Blue 2.5 Ah
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dust container type | Bagless |
| Product colour | Blue |
| Telescopic tube | No |
| Dust capacity | 0.3 L |
| Product type | 2-in-1 stick vacuum |
| Removable handheld vacuum | Yes |
| Battery capacity | 2.5 Ah |
| Number of batteries supported | 1 |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Charging time | 4 h |
| Runtime | 30 min |
| Depth | 204 mm |
| Height | 1234 mm |
| Weight | 3.1 kg |
| Width | 252 mm |
| Cleaning type | Dry |
| Cleaning surfaces | Carpet, Bare floor, Hard floor, Tile |
| Vacuum brushes included | Motorized brush |
| Crevice tool | Yes |
| Upholstery nozzle included | Yes |
| Variable power | Yes |
| Vertical storage | Yes |
| Power control | Electronic |
| Handle controls | Yes |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface., The hoover contains electrical components and must not be disposed of in the regular rubbish bin. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |