Bosch Serie 4 BWD421PET vacuum Cylinder vacuum Dry&wet 2100 W
Bosch Serie 4 BWD421PET vacuum Cylinder vacuum Dry&wet 2100 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Red |
| Flexible hose | Yes |
| Cleaning type | Dry&wet |
| Tube type | Telescopic |
| Type | Cylinder vacuum |
| AC input voltage | 230 V |
| Power source | AC |
| Power control | Electronic |
| Maximum input power | 2100 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Variable power | Yes |
| Weight | 10.4 kg |
| Depth | 350 mm |
| Package height | 600 mm |
| Package depth | 400 mm |
| Height | 490 mm |
| Package weight | 14.4 kg |
| Package width | 440 mm |
| Width | 360 mm |
| Removable filter | Yes |
| Washable filter | Yes |
| Dirt separating method | Filtering |
| Proper use | Home |
| Cleaning surfaces | Carpet, Hard floor |
| Vacuum air filtering | HEPA |
| Motor protection filter | Yes |
| Operating radius | 12 m |
| Upholstery nozzle included | Yes |
| Park/storage assist | Yes |
| Cord length | 9 m |
| Cord storage | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Automatic cord rewinder | Yes |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface., The hoover contains electrical components and must not be disposed of in the regular rubbish bin., Use in accordance with the operating instructions to avoid risk of electric shock. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |