Bosch Serie 4 BGB38RD2 vacuum 4 L Cylinder vacuum Dry 600 W Dust bag
Bosch Serie 4 BGB38RD2 vacuum 4 L Cylinder vacuum Dry 600 W Dust bag
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Type | Cylinder vacuum |
| Product colour | Red, Black |
| Dust container type | Dust bag |
| Cleaning type | Dry |
| Tube type | Telescopic |
| Dust capacity | 4 L |
| Maximum input power | 600 W |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Height | 410 mm |
| Package depth | 305 mm |
| Weight | 4.5 kg |
| Width | 295 mm |
| Package height | 490 mm |
| Depth | 265 mm |
| Package width | 325 mm |
| Cleaning surfaces | Stair steps, Upholstery, Bare floor, Carpet, Hard floor, Tile |
| Operating radius | 10 m |
| Washable filter | Yes |
| Noise level | 79 dB |
| Proper use | Home |
| Cord length | 7 m |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface., The hoover contains electrical components and must not be disposed of in the regular rubbish bin., Use in accordance with the operating instructions to avoid risk of electric shock. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |