Bosch Serie 4 BBH3ZOO28 stick vacuum/electric broom Battery Dry Bagless 0.4 L Red 2.15 Ah
Bosch Serie 4 BBH3ZOO28 stick vacuum/electric broom Battery Dry Bagless 0.4 L Red 2.15 Ah
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Wheels material | Not applicable |
| Accessory storage | Yes |
| Telescopic tube | No |
| Removable handheld vacuum | Yes |
| Product type | Stick vacuum |
| Tube material | Plastic |
| Dust container type | Bagless |
| Product colour | Red |
| Extension tube | Yes |
| Wall mountable | No |
| Dust capacity | 0.4 L |
| Suction power | 25 AW |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 2.15 Ah |
| Charging time | 5 h |
| Runtime | 55 min |
| Battery voltage | 25.2 V |
| Battery low indication | Yes |
| Power source | Battery |
| Charging indicator | Yes |
| Height | 1150 mm |
| Width | 265 mm |
| Weight | 3.5 kg |
| Depth | 180 mm |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Dirt separating method | Filtering |
| Cleaning surfaces | Carpet, Hard floor, Bare floor, Stair steps, Upholstery |
| Noise level | 82 dB |
| Cleaning type | Dry |
| Number of power levels | 2 |
| Overheat protection | Yes |
| Floor nozzle included | Yes |
| Vacuum brushes included | Roller brush |
| Crevice tool | Yes |
| Upholstery nozzle included | Yes |
| Ergonomic handle | Yes |
| Vertical storage | Yes |
| Anti-bacterial filter | No |
| Handle controls | Yes |
| Power control | Electronic |
| Dust container full indicator | Yes |
| Removable filter | Yes |
| Variable power | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Washable filter | Yes |
| Parking position | Yes |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |