Bosch Serie 2 BGBS2LB1 vacuum 3.5 L Cylinder vacuum Dry 600 W Dust bag
Bosch Serie 2 BGBS2LB1 vacuum 3.5 L Cylinder vacuum Dry 600 W Dust bag
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cleaning type | Dry |
| Type | Cylinder vacuum |
| Tube type | Telescopic |
| Dust capacity | 3.5 L |
| Dust container type | Dust bag |
| Product colour | Black |
| Number of wheels | 3 wheel(s) |
| Battery capacity | 10 Ah |
| Maximum input power | 600 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Width | 290 mm |
| Package height | 325 mm |
| Depth | 367 mm |
| Package width | 305 mm |
| Package depth | 490 mm |
| Weight | 4.2 kg |
| Weight (without accessories) | 3 kg |
| Height | 237 mm |
| Package weight | 5.3 kg |
| Noise level | 80 dB |
| Cleaning surfaces | Hard floor, Carpet |
| Operating radius | 8 m |
| Proper use | Home |
| Vacuum air filtering | Hygiene Filter |
| Automatic cord rewinder | Yes |
| Cord length | 5 m |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |