Bosch Serie 2 BBHF214G stick vacuum/electric broom Bagless Grey
Bosch Serie 2 BBHF214G stick vacuum/electric broom Bagless Grey












Bosch Serie 2 BBHF214G stick vacuum/electric broom Bagless Grey
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Grey |
| Telescopic tube | No |
| Dust container type | Bagless |
| Removable handheld vacuum | Yes |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Charging time | 5 h |
| Runtime | 35 min |
| Weight | 2.4 kg |
| Depth | 165 mm |
| Height | 1160 mm |
| Width | 265 mm |
| Cleaning type | Dry |
| Number of power levels | 2 |
| Cleaning surfaces | Carpet, Hard floor, Bare floor |
| Dirt separating method | Cyclonic |
| Parking position | Yes |
| Washable filter | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |