BOSCH hoover BGB 41BA1
BOSCH hoover BGB 41BA1
BOSCH hoover BGB 41BA1
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Hand hoover |
| Product colour | Black |
| Dust container type | Dust bag |
| Power source | Cable |
| Depth | 295 mm |
| Weight | 5.3 kg |
| Height | 410 mm |
| Width | 265 mm |
| Dirt separating method | Filtering |
| Cleaning surfaces | Carpet, Bare floor |
| Cleaning type | Dry |
| Crevice tool | Yes |
| Upholstery nozzle included | Yes |
| Vacuum brushes included | Deep cleaning brush |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |