Bosch BBS711W stick vacuum/electric broom Bagless 0.3 L Black, Stainless steel, White
Bosch BBS711W stick vacuum/electric broom Bagless 0.3 L Black, Stainless steel, White



























Bosch BBS711W stick vacuum/electric broom Bagless 0.3 L Black, Stainless steel, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Flexible hose | Yes |
| Integrated brush | Yes |
| Product colour | White, Black, Stainless steel |
| Dust capacity | 0.3 L |
| Dust container type | Bagless |
| Removable handheld vacuum | Yes |
| Removable battery | Yes |
| Battery low indication | Yes |
| Runtime | 40 min |
| Charging time | 5 h |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Runtime with motorized brush (high speed) | 10 min |
| Depth | 202 mm |
| Width | 251 mm |
| Height | 1320 mm |
| Weight | 2.9 kg |
| Built-in LED lighting | Yes |
| Turbo | Yes |
| Cleaning surfaces | Bare floor, Stair steps, Upholstery, Carpet, Hard floor |
| Animal care | Yes |
| Suitable for all types of surface | Yes |
| Cleaning type | Dry |
| Number of power levels | 3 |
| Dusting brush | Yes |
| Motorized brush | Yes |
| Parking position | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Easy to empty container | Yes |
| LED indicators | Battery level |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |