Blaupunkt VCC301 vacuum 1.2 L Drum vacuum Dry 700 W Bagless
Blaupunkt VCC301 vacuum 1.2 L Drum vacuum Dry 700 W Bagless




Blaupunkt VCC301 vacuum 1.2 L Drum vacuum Dry 700 W Bagless
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dust capacity | 1.2 L |
| Cleaning type | Dry |
| Dust container type | Bagless |
| Product colour | Grey, Translucent, White, Blue |
| Type | Drum vacuum |
| Suction power | 700 AW |
| Annual energy consumption | 26.3 kWh |
| Maximum input power | 700 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Height | 252 mm |
| Depth | 342 mm |
| Weight | 4.6 kg |
| Width | 222 mm |
| Cleaning surfaces | Hard floor, Carpet, Stair steps, Bare floor |
| Vacuum air filtering | HEPA |
| HEPA class | HEPA 13 |
| Proper use | Home |
| Noise level | 77 dB |
| Cord length | 5 m |
| On/off switch | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |