Blaupunkt bagless handheld hoover VCH201
Blaupunkt bagless handheld hoover VCH201


Blaupunkt bagless handheld hoover VCH201
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dust capacity | 1.5 L |
| Housing material | Plastic |
| Dust container type | Bagless |
| Product colour | Blue |
| Removable handheld vacuum | Yes |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Maximum input power | 800 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Weight | 2.6 kg |
| Depth | 140 mm |
| Height | 1100 mm |
| Width | 240 mm |
| Vacuum air filtering | HEPA |
| Dirt separating method | Filtering |
| Motorized brush | Yes |
| Dusting brush | Yes |
| Floor nozzle included | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |