Black & Decker NVC220WBC handheld vacuum Blue, Chrome Bagless
Black & Decker NVC220WBC handheld vacuum Blue, Chrome Bagless












Black & Decker NVC220WBC handheld vacuum Blue, Chrome Bagless
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dust container type | Bagless |
| Dirt capacity dry | 0.385 L |
| Product colour | Chrome, Blue |
| Runtime | 12 min |
| Suction power | 15.5 AW |
| Battery capacity | 2 Ah |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 7.2 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Maximum input power | 14.4 W |
| Charging time | 10 h |
| Weight | 690 g |
| Airflow | 866 l/min |
| Cleaning type | Dry |
| Charging base | Yes |
| Charger | Yes |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery pack | Yes |
| Recharge indicator | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |