Black & Decker NVB12AVA-XJ handheld vacuum Grey, Red Bagless
Black & Decker NVB12AVA-XJ handheld vacuum Grey, Red Bagless














Black & Decker NVB12AVA-XJ handheld vacuum Grey, Red Bagless
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Red, Grey |
| Dust container type | Bagless |
| Dirt capacity dry | 0.37 L |
| AC input voltage | 12 V |
| Suction power | 9 AW |
| Power source | DC |
| Weight | 985 g |
| Dirt separating method | Filtering |
| Noise level | 78 dB |
| Cleaning type | Dry |
| Airflow | 687 l/min |
| Upholstery nozzle included | Yes |
| Brush tool | Yes |
| Cord length | 5 m |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | The hoover contains electrical components and must not be disposed of in the regular rubbish bin., Use in accordance with the operating instructions to avoid risk of electric shock., Do not use in damp conditions or on a wet surface. |