Black & Decker BHHV520BFP handheld vacuum Black, Violet Bagless
Black & Decker BHHV520BFP handheld vacuum Black, Violet Bagless















Black & Decker BHHV520BFP handheld vacuum Black, Violet Bagless
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dust container type | Bagless |
| Product colour | Black, Purple |
| Dirt capacity dry | 0.7 L |
| Power source | Battery |
| Maximum input power | 36 W |
| Battery voltage | 18 V |
| Battery capacity | 2 Ah |
| Runtime | 21 min |
| Charging time | 5 h |
| Suction power | 35 AW |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Weight | 1.2 kg |
| Cleaning type | Dry |
| Number of speeds | 2 |
| Cleaning surfaces | Hard floor, Upholstery, Stair steps, Bare floor, Carpet |
| Dirt separating method | Cyclonic |
| Battery pack | Yes |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Charging base | Yes |
| Charger | Yes |
| Vacuum wand assembly | No |
| Removable filter | Yes |
| Battery low indication | Yes |
| Washable filter | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |