- In stock
-
−6%
Bissell Spotclean C2 20671 Carpet cleaner 340 W Grey, Green
Bissell Spotclean C2 20671 Carpet cleaner 340 W Grey, Green
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Transparent, Green, Grey |
| Dirty water tank capacity | 1,1 l |
| Dust capacity | 1,1 l |
| Removable water tank | Yes |
| Dust container type | Bagless |
| Product type | Washing hoover |
| Clean water tank capacity | 1,4 l |
| Number of water tanks | 2 |
| Power source | Mains |
| Maximum input power | 340 W |
| Weight | 4.3 kg |
| Depth | 210 mm |
| Width | 440 mm |
| Height | 310 mm |
| Cleaning type | Wet |
| Cleaning surfaces | Textile lining, Carpet, Stairs, Upholstery |
| Noise level | 81.5 dB |
| Multifunctional brush | Yes |
| Number of brushes | 1 |
| Manual | Yes |
| Cord length | 3.6 m |
| Ergonomic handle | Yes |
| Removable handheld vacuum | No |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | The hoover contains electrical components and must not be disposed of in the regular rubbish bin., Use in accordance with the operating instructions to avoid risk of electric shock., Do not use in damp conditions or on a wet surface. |