- In stock
Bissell 1558N vacuum Cylinder vacuum Dry&wet 750 W Bagless
Bissell 1558N vacuum Cylinder vacuum Dry&wet 750 W Bagless
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Red, Translucent, White, Black |
| Type | Cylinder vacuum |
| Liquid tank capacity | 2.9 L |
| Cleaning type | Dry&wet |
| Dust container type | Bagless |
| Hose length | 1.5 m |
| Maximum input power | 750 W |
| Weight | 5.9 kg |
| Proper use | Home |
| Cleaning surfaces | Stair steps, Carpet, Upholstery |
| Dirt separating method | Aqua filtering |
| Noise level | 84 dB |
| Cord length | 6.5 m |
| Dust capacity wet | 3.5 L |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface., The hoover contains electrical components and must not be disposed of in the regular rubbish bin., Use in accordance with the operating instructions to avoid risk of electric shock. |