-
−5%
Bissel Crosswave Stick vacuum cleaner 3 in 1 560 W Red
Bissel Crosswave Stick vacuum cleaner 3 in 1 560 W Red
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Water tank capacity | 0,82 l |
| Product colour | Red |
| Product type | 3-in-1 stick vacuum |
| Power source | Mains |
| Maximum input power | 560 W |
| Width | 327 mm |
| Weight | 8.05 kg |
| Hose length | 7.5 m |
| Depth | 266 mm |
| Height | 663 mm |
| Cleaning type | Dry&wet |
| Noise level | 80 dB |
| Suitable for all types of surface | Yes |
| Charging base | Yes |
| Self-cleaning | Yes |
| Handle controls | Yes |
| Ergonomic handle | Yes |
| Self-drying | Yes |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface., The hoover contains electrical components and must not be disposed of in the regular rubbish bin., Use in accordance with the operating instructions to avoid risk of electric shock. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |