- In stock
Adler AD 7036W hand vac white
Adler AD 7036W hand vac white





Adler AD 7036W hand vac white
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dust container type | Bagless |
| Dirt capacity dry | 1.5 L |
| Product colour | White, Black, Steel |
| Height | 1200 mm |
| Width | 210 mm |
| Depth | 235 mm |
| Cleaning surfaces | Stair steps |
| Filtration system | Yes |
| 3-stage filtration system | Yes |
| Cleaning type | Dry |
| Motor power | 800 W |
| Cord length | 5 m |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |