- In stock
-
−1%
12V HANDHELD VACUUM CLEANER BHHV320B BLACK+DECKER
12V HANDHELD VACUUM CLEANER BHHV320B BLACK+DECKER
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dirt capacity dry | 0.7 L |
| Battery capacity indicator | Yes |
| Dust container type | Bagless |
| Product colour | Blue, Black |
| Battery voltage | 12 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 2 Ah |
| Power source | Battery |
| Motor power | 24 W |
| Charging time | 5 h |
| Runtime | 20 min |
| Weight | 1.1 kg |
| Suction power | 25 AW |
| Cleaning type | Dry |
| Charging station included | Yes |
| Charger | Yes |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery pack | Yes |
| Wall mountable | Yes |
| Removable filter | Yes |
| Washable filter | Yes |
| Warnings | Do not use in damp conditions or on a wet surface. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |