- In stock
DeWALT DCH263NK-XJ drill SDS Plus 2.7 kg Yellow
DeWALT DCH263NK-XJ drill SDS Plus 2.7 kg Yellow


DeWALT DCH263NK-XJ drill SDS Plus 2.7 kg Yellow
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Hammer drilling | Yes |
| Drilling | Yes |
| Chuck type | SDS Plus |
| Product colour | Yellow |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Weight | 2.7 kg |
| Vibration level (concrete drilling) | 9.1 m/s² |
| Carrying case | Yes |
| Charger | No |
| Battery pack | No |