- In stock.
Riff X98 S500 Mini TV Stick
Riff X98 S500 Mini TV Stick
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Riff |
| Weight | 0.1 kg. |
| Depth | 0.152 m. |
| Width | 0.102 m. |
| Height | 0.058 m. |
| AMA01 Connection options | HDMI, USB 2.0, USB Type-C, 3.5mm |
| AMA02 Memory devices | Built-in 32GB |
| AMA03 Audio formats | MP3, AAC, WMA, RM, FLAC |
| AMA04 Video formats | MKV, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM |
| AMA05 Other options | Graphics processor: ARM Mali-G31 |
| Processor | Amlogic S905Y4 1.8GHz |
| HDMI output | HDMI |
| Operating system | Android 11.0 |
| Wireless connection type | WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 |
| Random Access Memory (RAM) | 4 |
| Built-in memory | 32 GB |
| MicroSD | None |
| Photo formats | JPEG, BMP, GIF, PNG, TIF |
| Size | 97.5 x 33 x 15 mm |
| Guarantee for individuals | 2 years |