Riff H96 MAX RockChip RK3318 2Gb + 16Gb
Riff H96 MAX RockChip RK3318 2Gb + 16Gb
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Riff |
| Weight | 0.37 kg. |
| Depth | 0.22 m. |
| Width | 0.18 m. |
| Height | 0.07 m. |
| AMA01 Connection options | HDMI 2.0 output, composite AV output, USB 3.0, USB 2.0, charging device input |
| AMA02 Memory devices | USB memory, external HDD |
| AMA03 Audio formats | MP3, M4A, WAV, MKA, AAC, AIF, AIFF, OGG, LPCM, ADPCM |
| AMA04 Video formats | H.265/HEVC, H.264/AVC, 4Kx2K@30fps, 1080P@60fps |
| AMA05 Other options | Can connect an external hard drive |
| Processor | RockChip RK3318 quad core 64bit Cortex-A53 |
| HDMI output | HDMI v.2.0 |
| Operating system | Android 10.0 |
| Wireless connection type | WiFi 802.11a/b/g/n, Dual-band Wi-Fi 2.4GHz/5GHz, Bluetooth 4.0/3.0 |
| Random Access Memory (RAM) | 2 |
| Built-in memory | 16 GB |
| MicroSD | Yes, up to 128 GB |
| Photo formats | HD JPEG, BMP, GIF, PNG, TIF |
| Feeding | Charging device |
| Guarantee for individuals | 2 years |