- New
-
−6%
32GB DDR5 memory with 6000MT/s speed and CL36 latency ensures the highest performance and smooth operation.
32GB DDR5 memory with 6000MT/s speed and CL36 latency ensures the highest performance and smooth operation.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
32GB DDR5 memory. 6000MT/s speed with CL36 latency.
Features | |
|---|---|
| Memory data transfer rate | 6000 MT/s |
| Internal memory type | DDR5 |
| Internal memory | 32GB |
| Memory clock speed | 3000MHz |
| CAS delay time | 36 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16GB |
| AMD Advanced Profile Features Overclocking (EXPO) | Yes |
| ECC | No |
| Lead coating | Gold |
| SPD profile | Yes |
| The component is intended for | PC |
| On-Die ECC | Yes |
Operating conditions | |
| Operating temperature (OT) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (TT) | -55 - 100 °C |
Weight and dimensions | |
| Width | 6.62mm |
| Weight | 74.6 grams |
| Height | 34.9 mm |
| Depth | 133.3 mm |
Packaging details | |
| Package weight | 101.72 grams |
| Package width | 95.2 mm |
| Package depth | 14 mm |
| Package height | 171.4 mm |
Safety warning | |
| Warnings | Avoid moisture. Do not pick yourself. |