Patriot Memory Viper Steel PVS432G320C6K memory module 32 GB DDR4 3200 MHz
Patriot Memory Viper Steel PVS432G320C6K memory module 32 GB DDR4 3200 MHz
Guarantee
120 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| CAS latency | 16 |
| Component for | PC/Server |
| ECC | No |
| RoHS compliance | Y |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Internal memory type | DDR4 |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Weight | 96 g |
| Width | 135 mm |
| Depth | 142 mm |
| Height | 46 mm |