- New
- In stock
-
−12%
The 64GB DDR5 memory module, designed for PCs and servers, offers a data transfer rate of 6400 MT/s. The module has a registered (buffered) configuration, CAS latency of 52, and operates at 1.1V.
The 64GB DDR5 memory module, designed for PCs and servers, offers a data transfer rate of 6400 MT/s. The module has a registered (buffered) configuration, CAS latency of 52, and operates at 1.1V.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
64 GB DDR5 memory module for PC and server use, with a data transfer rate of 6400 MT/s. The module has a registered (buffered) configuration, CAS latency is 52, and operating voltage is 1.1V.
Features | |
|---|---|
| Product type | DDR5 memory module |
| Brand | Kingston Technology |
| Model | KSM64R52BD4-64MD |
Specifications | |
| Internal memory | 64GB |
| Memory voltage | 1.1V |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Data transfer speed | 6400 MT/s |
| CAS delay | 52 |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Operating temperature | 0 - 95 °C |
| Storage temperature | -55 - 100 °C |
| Height | 31.2 mm |
| Width | 133.3 mm |
| Certificates of conformity | RoHS |
| You don't have | Halogen |