-
−1%
Crucial DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz memory modules are designed for desktop computers, providing a total capacity of 32GB and a speed of 3200MHz. These unbuffered DIMMs operate at 1.2V and have a CAS latency of 22.
Crucial DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz memory modules are designed for desktop computers, providing a total capacity of 32GB and a speed of 3200MHz. These unbuffered DIMMs operate at 1.2V and have a CAS latency of 22.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Crucial DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz memory modules are designed for desktop computers, providing a total capacity of 32GB with a speed of 3200MHz. These unbuffered DIMMs operate at 1.2V and have a CAS latency of 22.
Features | |
|---|---|
| Product Type | RAM Module |
| Product Brand | Crucial |
| Model | CT2K16G4DFRA32A |
Specifications | |
| Memory Type | DDR4 |
| Capacity | 32GB (2x16GB) |
| Speed | 3200MHz |
| Form Factor | 288-pin DIMM |
| Voltage | 1.2V |
| CAS Delsa | 22 |
| Memory Design | Unbuffered Non-ECC |
Additional Information | |
| Dimensions | 180 x 85 x 10 mm |
| Color | Black |