KINGSTON DDR4 16GB 3200MHz KVR32S22D8 2Rx8 SODIMM
KINGSTON DDR4 16GB 3200MHz KVR32S22D8 2Rx8 SODIMM
Guarantee
120 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Doesn't contain | Halogen |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Row cycle time | 45.75 ns |
| Programming power voltage (VPP) | 2.5 V |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 GB |
| ECC | No |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Component for | PC/Server |
| Refresh row cycle time | 350 ns |
| CAS latency | 22 |
| JEDEC standard | Yes |
| Row active time | 32 ns |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Lead plating | Gold |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Warnings | Disposal of electronic products should be in accordance with local regulations for the recycling of electronic equipment., Keep out of the reach of children., Do not disassemble or damage the memory modules, they may contain substances hazardous to health. |