G.Skill Ripjaws SO-DIMM 16GB DDR4-2400Mhz memory module 2 x 8 GB
G.Skill Ripjaws SO-DIMM 16GB DDR4-2400Mhz memory module 2 x 8 GB
G.Skill Ripjaws SO-DIMM 16GB DDR4-2400Mhz memory module 2 x 8 GB
Guarantee
120 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Component for | Laptop |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| CAS latency | 16 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |