G.Skill Aegis F4-3200C16D-32GIS memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR4 3200 MHz
G.Skill Aegis F4-3200C16D-32GIS memory module 32 GB 2 x 16 GB DDR4 3200 MHz
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| ECC | No |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| SPD latency | 38 |
| Internal memory type | DDR4 |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 2.0 |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory voltage | 1.35 |
| SPD voltage | 1.2 V |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| SPD speed | 2133 MHz |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| CAS latency | 16 |
| SPD profile | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |