Goodram GR2666D464L19S/8G memory module 8 GB DDR4 2666 MHz
Goodram GR2666D464L19S/8G memory module 8 GB DDR4 2666 MHz



Goodram GR2666D464L19S/8G memory module 8 GB DDR4 2666 MHz
Guarantee
120 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Internal memory | 8 GB |
| Module configuration | 1024M x 8 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| CAS latency | 19 |
| Memory channels | Single |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| ECC | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory voltage | 1.2 V |